Spawanie lin polipropylenowych lutownicą

Spawanie lin polipropylenowych lutownicą jest szybkie, dokładne i niewymagające specjalnych urządzeń. Lutownica, co więcej pozwala na zrobienie punktowego, krótkiego i długiego połączenia, w zależności od tego, jaki rozmiar połączenia jest wymagany. W instrukcji poniżej dowiemy się, jak to zrobić.

Czytaj dalej Spawanie lin polipropylenowych lutownicą

Wykonanie obroży z taśmy polipropylenowej

W produktach rymarskich, takich jak uprzęże, smycze, obroże lub uzdy dla koni skóra może być zastąpiona taśmą polipropylenową. W dzisiejszej instrukcji przygotowaliśmy proces wykonania obroży bez szycia za pomocą taśmy z polipropylenu, nitów i lutownicy z grotem.

Czytaj dalej Wykonanie obroży z taśmy polipropylenowej

Liny polipropylenowe plecione

Liny polipropylenowe są popularne ze względu na ich wszechstronność, cenę, wytrzymałość i kolory. Liny są szeroko stosowane w kynologii, sportach wodnych (ze względu na zdolność do unoszenia się na powierzchni), ogrodnictwie, żeglarstwie i jachtingu. Wykonuje się z nich również siatki wspinaczkowe i siatki ochronne.

Czytaj dalej Liny polipropylenowe plecione

Jak nitować oczka (instrukcja zdjęciowa)

Oczka lub oczka kaletnicze to wydrążone cylindry z jednej strony zakończone kształtowanym kołnierzem. Są one używane do wzmocnienia i ochrony otworu w skórze lub tkaninie. Oczka mogą być aplikowane ręcznie lub za pomocą prasy ręcznej. W naszej instrukcji zdjęciowej pokażemy obydwa sposoby.

Czytaj dalej Jak nitować oczka (instrukcja zdjęciowa)

Jak nitować zatrzaski

Dla wielu są czteroczęściowe zapięcia zatrzaskowe znane jako napy. Są znane ponad sto lat. Ich wygląd i działanie przez ten czas pozostały praktycznie niezmienione. Należy zauważyć, że pomimo tak starego wynalazku, doskonale spełniają swoją funkcję do dziś. Dobrze trzymają i można z nimi przypinać różnorodne materiały. W dzisiejszej instrukcji zdjęciowej pokażemy, jak z nimi pracować.

Czytaj dalej Jak nitować zatrzaski

Nitowanie nitów kryształowych

Nity kryształowe to nity osadzone szlifowaną imitacją kamieni szlachetnych – chatons. Podobnie jak nity rymarskie i nity kryształowe składają się z łba i części dolnej. Łeb ma ten sam kształt, co nit rymarski. Część dolna z trzonem jest zakończona specjalnym gniazdem, do którego jest osadzony szlifowany kamień ze szkła.

Czytaj dalej Nitowanie nitów kryształowych